Визначення внутрішньо переміщеної особи тепер поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які змушені були залишити свої домівки у наслідок конфлікту.

13 січня набирає чинності закон 2166 "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". Команда експертів з Право на захист, Комітету Верховної Ради України з прав людини, Крим_ SOS та Восток SOS зіграли вирішальну роль у розробці законопроекту та, беспосередньо, у адвокаційному процесі. Згідно новим змінам, відтепер, внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні. Нагадаємо, що за офіційними даними Державної статистичної служби, станом на січень 2014 року, на територіях  Донецької, Луганської областей та АР Крим перебувало 180300 іноземців та осіб без громадянства.

Відповідно до Закону для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи така особа звертається із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад за місцем проживання. 
Закон також передбачає функціонування Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Порядок створення, ведення та доступу до відомостей бази визначається Кабміном.

Посилання на закон тут